Paprykarz z łososia

Wynik wydaje się być zadowalający - tylko plus 22. Jednak gdyby nie zawartość ryżu w paprykarzu, wynik mógłby być jeszcze lepszy.

Przetestowałem paprykarz z łososiem!

Dzisiaj postanowiłem przeprowadzić nietypowy eksperyment dietetyczny - sprawdzić, jaki wpływ na mój poziom glukozy we krwi ma spożycie paprykarza z łososiem. Jest to danie, które nie do końca jest oczywiste pod względem zawartości węglowodanów, więc postanowiłem to zbadać.

Po przygotowaniu posiłku, który składa się z trzech kromek chleba proteinowego i 100 gramów łososia, przystępuję do spożycia. Chociaż łosoś zawiera trochę ryżu, co podnosi zawartość węglowodanów, nadal jestem ciekaw, jakie będą efekty tego posiłku na mój poziom cukru we krwi.

Minęły już trzy godziny od zjedzenia posiłku, więc teraz przyszedł czas na sprawdzenie, jak zmienił się mój poziom glukozy. Wynik wydaje się być zadowalający - tylko plus 22. Jednak gdyby nie zawartość ryżu w paprykarzu, wynik mógłby być jeszcze lepszy.

Podsumowując, choć paprykarz z łososiem wydaje się być stosunkowo niskowęglowodanowym daniem, warto zwrócić uwagę na jego skład, szczególnie jeśli zależy nam na utrzymaniu stabilnego poziomu glukozy we krwi. Możliwe, że znalezienie alternatywnych wersji tego dania, pozbawionych ryżu, będzie korzystniejsze dla naszego zdrowia. Jeśli macie jakieś propozycje, jak to zrobić, zachęcam do dzielenia się nimi w komentarzach - będę je uwzględniał w moich przyszłych eksperymentach żywieniowych.

Paprykarz z łososia

Arkusz danych

Dominujący skład
Dużo tłuszczu
Skoki glukozy
Niskie skoki