Wiśniówka

Po około 200 ml słodkiego trunku czekam na wyniki. Zaskakujące jest to, że po spożyciu takiej ilości wiśniówki nie zaobserwowałem znaczących skoków w poziomie cukru we krwi.

Test poziomu glukozy we krwi po wiśniówce

Zbliżają się zimne dni, a ja czuję potrzebę rozgrzania się. Jednak nie chodzi mi tylko o ciepło z pieca, ale także o lekką dawkę słodyczy, która poprawiłaby nastrój. Po wcześniejszym badaniu poziomu glukozy we krwi po soplicy wiśniówce z cytrynówką, postanowiłem przetestować również samą wiśniówkę. W końcu, po coś takiego sięgnąć, jeśli nie sprawdzimy, jak wpłynie to na nasz organizm.

Podczas tego eksperymentu, który przeprowadzam z pewnym bólem i cierpieniem z powodu narażenia mojego organizmu na alkohol, chcę dowiedzieć się, jak dużo kieliszków wiśniówki mogę wypić, nie wpływając znacząco na poziom glukozy we krwi.

Wypijam, zastanawiając się nad ilością, którą sięgnęłem. Po około 200 ml słodkiego trunku czekam na wyniki. Zaskakujące jest to, że po spożyciu takiej ilości wiśniówki nie zaobserwowałem znaczących skoków w poziomie cukru we krwi. To niezwykle ciekawe, biorąc pod uwagę, jak bardzo słodki był ten alkohol.

Jest to zaskakujące również dlatego, że nie mam pewności, czym dokładnie słodzono ten likier, który nawet słodziki przewyższał pod względem gęstości? Mimo to, mój poziom glukozy pozostał stabilny, co z pewnością jest ważną informacją dla osób, które chciałyby cieszyć się tym trunkiem, obawiając się skoków cukru.

Oczywiście, należy pamiętać, że alkohol zawsze powinien być spożywany z umiarem, a to doświadczenie nie oznacza zachęty do nadmiernego picia. Jednak jeśli chodzi o poziom glukozy we krwi, wydaje się, że wiśniówka może być lepszym wyborem niż niektóre inne słodkie napoje.

Wiśniówka

Arkusz danych

Dominujący skład
Dużo węglowodanów
Skoki glukozy
Brak skoku glukozy